Iva Bauerová
Tel.: +420 602 186 740  Cesta naděje - facebook
 

Síla slova a ONT metoda

 
     
 

Slovo má obrovskou sílu, v bibli se píše: „Slovo může uzdravit nebo zabít.“  Jedno nepříjemné slovo v nás může vyvolat emocionální stres. Naopak když lidé používají láskyplná slova, mění se funkce našeho mozku.   Pokud používáme více pozitivních slov než negativních, aktivujeme motivační centra mozku.   Při používání negativních slov, velmi často mozek zaznamenává stres.  Stres je prvopočáteční reakce, utéci před nebezpečím.
Pokud máme nepříjemné myšlenky, když jich máme mnoho a velmi často je slovně reprodukujeme, amygdala jede na plné obrátky, kde je centrum strachu a celkově u člověka dojde ke stresu.  Díky tomu je vypnuta logická mysl, člověk reaguje nepřiměřeně na danou situaci.  Pokud některá slova používáme velmi často, mozek se jimi začíná řídit, pak se to může projevit v našem životě.
Při představě slovní zásoby mnoha mužů, za každým slovem „ty vole“, která v těchto krajích běží již třetí generaci, tak jak to z plodností může vypadat?   Samozřejmě, není to otázka jen tohoto slova, ale i dalších aspektů, ale zbytečně muži přilévají olej do ohně.  
Vlastní zkušenost ohledně slov.  Mé časté prohlášení: „Mám toho plné zuby“.  Za několik let tohoto zdánlivě nevinného rčení mi během jednoho roku museli vytrhnout 3 zuby se silnými záněty.   Když jsem si toto uvědomila a přestala formulku používat, od té doby mám klid.  Tím, chci jen zdůraznit, co často říkáte, to se stane, dříve nebo později.  Používejte raději pozitivní slova a prohlášení, budete mít v životě více radosti a štěstí, měně smutku a stresu.
Domácí cvičení
Řekněte někomu blízkému, ať zapisuje za celý den slova, která často používáte.  Nebo si svůj celý den nahrajte například na telefon.  Možná pak zjistíte, proč se děje to či ono.
Slovo závěrem a metoda ONT
Proč píši zrovna o slovech.  Protože slova a práce s nimi mě provází mnoho let.  Jsem autorkou terapie ONT, která je založena pouze na slovech.  Metodou ONT používá slova k tomu, aby se eliminovaly veškeré potíže, které chce člověk řešit.  Celý systém je velmi jednoduchý. Během dvou dnů se jej může naučit každý.
Iva Bauerová autorka metody ONT

http://www.ont-metoda.cz/kurz-vstup.html

 
     
     
  Cesta naděje - facebook  
     
  Metoda ONT  
 
Metoda ONT
 
     
Copyright © 2016 Cesta naděje - Pomáháme Vám měnit životy - MAPA WEBU WEBMASTER: ZMORWARE PRODUCTION (AS)
 

Nabídka kurzů a seminářů

 

Metody s nimiž pracujeme

 

  Videa a příběhy

 

Kontakty

Úvodní strana

 
         
linka seda